All Hallow's eve

31 oktober 2026 19:00
Locatie: Sint Cathrien,

Op zaterdag 31 oktober vanaf 19.00 uur is er All Hallow’s Eve in de Sint Cathrienkerk, Kruisbroedershof 4 5211 GX ’s-Hertogenbosch. Dan gedenken we alle heiligen en geliefden die zijn overleden en wordt de kerk met duizend kaarsen verlicht. De toegang is gratis. Om 19.30 uur begint deze speciale eucharistievering, die gehouden wordt in het Nederlands en Engels.

Wat de meeste mensen kennen als Halloween begon ooit als All Hallow’s Eve, de dag voor Allerzielen om overledenen geliefden te herdenken. Parochie Maria staat op 31 oktober stil bij die dag door de Sint Cathrienkerk te verlichten met duizend kaarsen en om met iedereen, gelovig of niet, een kaarsje aan te steken voor overleden geliefden.

Lichtjes aansteken volgens Keltische traditie
All Hallow’s Eve is een eeuwenoud Keltisch feest. Het is de dag vóór Allerheiligen, waarop overleden heiligen worden herdacht en voor hen wordt gebeden. Maar ook overleden geliefden worden op deze dag niet vergeten.

Een avond van lichtjes, zang en gebed voor iedereen die iemand verloren heeft
Parochie Maria viert in de Sint Cathrienkerk vaker met Keltische liederen en die zullen ook deze avond worden gezongen. Daarbij zal de kerk worden verlicht door duizend kaarsjes.
Er wordt ook een eucharistieviering gehouden ter ere van geliefde overledenen en er is een mogelijkheid om een kaarsje voor hen aan te steken en voor hen te bidden. Hoewel er dus religieuze elementen aan deze avond zijn, verwelkomen we deze iedereen van ieder of geen geloof. Iets universeels als liefde voor overledenen is niet aan geloof gebonden. U bent van harte welkom. Na de viering wachten we tot alle kaarsjes zijn uitgedoofd, dus er is alle ruimte om na te praten over de viering of om verhalen te delen. Daarbij wordt voor koffie en thee met iets lekkers gezorgd.