Wereld Jongerendagen 2023

4 augustus 2023

Iedere drie jaar zijn de internationale wereldjongerendagen (WJD). Het initiatief ging uit van Paus Johannes II. De Paus nodigde jongeren van de hele wereld uit om samen hun geloof te delen en te vieren. De Paus vond het belangrijk dat jongeren elkaar ontmoetten en hij vond evangelisatie voor jongeren heel belangrijk. De eerste editie vond plaats op het Sint Pieterplein in Vaticaanstad in 1984. Dit jaar zijn WJD van dinsdag 1 augustus t/m zondag 6 augustus in Lissabon, de hoofdstad van Portugal.

Er is in onze parochie een aantal jongeren die nu in Lissabon zijn om deel te nemen aan deze bijzondere bijeenkomst. Gedurende de hele week hebben de jongeren de gelegenheid om catechese-bijeenkomsten, eucharistievieringen, gebedsavonden, jeugdfestivals en evenementen bij te wonen.

Iedere WJD heeft een thema.Het thema voor Lissabon is: ‘’Maria stond op en ging met spoed...“. (Lucas 1:39.)
Nadat de aartsengel Gabriël aan Maria de boodschap had gebracht dat zij een zoon zou ontvangen, trok zij erop uit, ging op reis en bezocht haar nicht Elizabeth. Deze bijzondere ontmoeting is een teken van naastenliefde en tevens een missionaire opdracht die de kerk tot vandaag heeft.

Op voorspaak van Maria bidden wij voor alle jongeren in de wereld om de stem van God opnieuw te horen en dat zij de invulling van hun levensidealen van het evangelie mogen ontdekken, bereid zijn om de Heer een vaste plaats te geven in hun leven. Wij wensen de jongeren van onze parochie en alle jongeren ter wereld geïnspireerde dagen in Lissabon.

Pater Titus Ikyomke

Meer columns

Moeder Maria, bid voor ons

De dag dat deze nieuwsbrief uitkomt, is het feest! We […]

Geplaatst: 15 augustus 2025

Onbereikbaar

“Geef ons heden ons dagelijks brood…” We bidden het zo […]

Geplaatst: 8 augustus 2025

Afsluiten of ontsluiten

De Heilige Benedicta van het Kruis, beter bekend als Edith […]

Geplaatst: 1 augustus 2025

Heilige Anna en Joachim, ouders van Maria

De feestdag van de heilige Anna en Joachim wordt in […]

Geplaatst: 27 juli 2025

Rondzomeren

Het is vakantietijd en dat beginnen we te merken. Mensen […]

Geplaatst: 20 juli 2025

Novenen

Afgelopen week liepen twee novenen door elkaar heen. Allebei met […]

Geplaatst: 12 juli 2025

Minimalisme en Kartuizers

Sinds de jaren '40 is er in de architectuur- en […]

Geplaatst: 4 juli 2025