Op zoek naar de bron van je leven

29 februari 2024

Druk, druk, druk. Dat zijn de woorden van deze tijd. Zo druk dat veel mensen vergeten te leven. Met alle gevolgen van dien. Nog nooit waren er zoveel mensen met een burn-out, of lijden we zo grootschalig aan depressie en stress. We hebben daardoor meestal geen tijd voor God, onszelf en voor de medemensen.

De veertigdagentijd is een tijd waarin wij nog meer dan anders uitgenodigd worden om ons te verdiepen in Gods woord en om te zoeken naar wat eigenlijk belangrijk in ons leven is, de essentie van ons bestaan.

Leven vanuit je essentie betekent niets minder dan dat je helemaal jezelf kunt zijn, leven vanuit de bron van je bestaan. Rust en stilte zijn van wezenlijk belang om in verbinding met je bron te zijn. Stilte biedt bovendien meer dan je misschien denkt: naast ontspanning krijg je in de stilte vaak meer antwoorden dan in een dialoog. Voel je behoefte om je terug te trekken, doe dat dan ook. Het is tenslotte je hart die je dit vertelt.

Andere basiselementen om vanuit je essentie te leven zijn dankbaarheid, verbinding en vertrouwen. Als je dankbaar bent voor alles wat er nu is, ervaar je een liefdevol gevoel. Je leeft voluit, je hebt fijne vrienden, je tuin staat er prachtig bij, je hebt een dak boven je hoofd, enzovoort. Kleine dingen die heel gewoon lijken, maar waar je door dankbaarheid echt gelukkig van wordt! Steeds in verbinding leven met jezelf en met alles en iedereen om je heen, zonder verwachtingen en zonder oordelen, geeft een geweldig gevoel van vertrouwen. En dat mag er altijd zijn.

Pater Titus Ikyomke

Meer columns

Sacramentsdag

We hebben drukke liturgische tijden achter de rug. Met Palmzondag […]

Geplaatst: 20 juni 2025

Geloof, hoop en liefde

Paus Leo is alweer ruim een maand paus, en ook […]

Geplaatst: 15 juni 2025

"Brandt los, mijn hert..."

Guido Gezelle (1830-1899) was een Vlaamse hekeldichter, onderpastoor, leraar en […]

Geplaatst: 6 juni 2025

Voetsporen

Dauwtrappen, geraniummarkt of eerste communie: ze worden vaak gekoppeld aan […]

Geplaatst: 1 juni 2025

C'est la vie...

“C’est la vie”, zo zong Claude, onze Nederlandse vertegenwoordiger bij […]

Geplaatst: 23 mei 2025

Leo XIV

Kardinaal Robert Francis Prevost is op de avond van 8 […]

Geplaatst: 16 mei 2025

Habemus Papam: paus Leo XIV

We hebben een nieuwe Paus! De opvolger van Paus Franciscus […]

Geplaatst: 10 mei 2025