Wereldlichtjesdag, 11 december, 18:45 uur, Sint Cathrien

3 december 2022

Wereldwijd worden op de tweede zondag van december om 19:00 uur kaarsen aangestoken voor kinderen die op welke leeftijd en om welke reden dan ook zijn overleden. Zo gaat – langs alle tijdzones – het licht de wereld rond. Een prachtige gedachte.

Wij sluiten ons als parochie Maria hier graag bij aan. Dat doen we met een speciale viering voor iedereen op zondag 11 december om 18:45 uur in de Sint Cathrien. Ouders van overleden kinderen zijn welkom, en natuurlijk ook broers, zussen, grootouders, andere familieleden en iedereen die zich verbonden voelt.

De viering is een tweeluik. Het eerste deel is meer bezinnend, met gedichten en muziek (verzorgd door Frank en Mariëlle Bosman). Om 19:00 uur ontsteken we lichtjes en is er gelegenheid voor wie dat wil om de naam van een kind te noemen.

Daarna is er ruimte om actief individueel of in groepjes op verschillende manieren stil te staan bij en bezig te zijn met het verlies, de herinnering. Er is koffie, thee, limonade en gelegenheid om na te praten met elkaar of een van de pastores.

Meer nieuws

Kinderkoor Eigenwijs 60 jaar!

Reden voor een feestje! Dit jaar viert kinderkoor Eigenwijs van […]

Geplaatst: 7 juni 2023

Informatiebijeenkomst Lucaskerk

In de Lucaskerk was op zondag 21 mei 2023 om […]

Geplaatst: 21 mei 2023

Open Kerkendag 2023 - 2e Pinksterdag

De Parochie Maria doet mee aan de Open Kerkendag op […]

Geplaatst: 21 mei 2023

Jazz-viering Pinksteren

Zondag 28 mei 2023, 12.00 uur, Kerkplein voor de Protestantse […]

Geplaatst: 21 mei 2023