Paus Franciscus overleden

21 april 2025

In de vroege morgen van Paasmaandag is paus Franciscus overleden. Gisteren, op Eerste Paasdag, gaf hij nog de pauselijke zegen Urbi et Orbi.

Om 9:45 uur vandaag sprak kardinaal Kevin Farrell, Camerlengo van de Apostolische Kamer, deze woorden in Casa Santa Marta:

"Liefste broeders en zusters, met diep verdriet moet ik de dood van onze Heilige Vader Franciscus aankondigen. Om 7:35 vanmorgen, keerde de bisschop van Rome, Franciscus, terug naar het huis van de Vader. Zijn hele leven was gewijd aan de dienst van de Heer en Zijn Kerk. Hij leerde ons om de waarden van het Evangelie te leven met trouw, moed en universele liefde, vooral ten gunste van de armsten en meest gemarginaliseerde. Met immense dankbaarheid voor zijn voorbeeld als een ware discipel van de Heer Jezus, bevelen we de ziel van paus Franciscus aan de oneindige barmhartige liefde van de Ene en Drie-ene God."

Heer, geef paus Franciscus de eeuwige rust
en het eeuwige licht verlichte hem.
Dat hij mag rusten in vrede.
Amen.

Meer nieuws

Nieuwe diaken

Er is een belangrijke en verheugende mededeling over de bezetting […]

Geplaatst: 29 september 2026

Pater Avin is de nieuwe pastoor van onze Mariaparochie

Het goede nieuws kwam binnen dat de bisschop pater Avin […]

Geplaatst: 7 september 2026

Cursus Inleiding Bijbel (Engelstalig)

Professor Archibald van Wieringen, hoogleraar Oude Testament aan de Tilburg […]

Geplaatst: 26 augustus 2026

Pelgrimage naar Kloosterdorp Steyl - 3 oktober 2026

Samen op weg Beste vrienden, Hebt u zich ooit afgevraagd […]

Geplaatst: 26 augustus 2026