Kerstmis... het hele verhaal - Sint Cathrien 24/25 december 00:00 uur

8 december 2022

In de Kerstnacht van 24 op 25 december om 00:00 uur organiseren we in de Bossche Sint Cathrien een bijzondere viering. Geen traditionele nachtmis, nee, we vertellen het hele kerstverhaal. Meestal hoor je maar een stukje, over de herders of de koningen, maar nooit alles in één keer. Dat gaan wij doen in de Sint Cathrien. We volgen het evangelie van Lucas, Matteüs en Johannes. De Sint Cathrien is de perfecte locatie hiervoor. Het is een echte kerstkerk! Niet alleen door de fraaie kerstgroep, die in het Kerstweekend weer te zien zal zijn, maar vooral ook door de gigantische schilderijen die er hangen van bijna 5 bij 3,5 meter. Ze zijn tussen 1768 en 1780 geschilderd door Pieter Jozef Verhaghen voor de abdij van Averbode en in 1829 in de Sint Cathrien terecht gekomen. Het gaat om de aanbidding van de herders, de aanbidding van de drie koningen en de kindermoord in Betlehem. Daarnaast zijn er nog enkele kleinere kersttaferelen.

In de Kerstnacht zetten we die schilderijen in het licht. En al rondwandelend vertellen we het hele kerstverhaal. Natuurlijk zingen we ook enkele kerstliederen. Als je het kerstkindje van je eigen kerststal meebrengt, zal Pastoor Paul Janssen dit zegenen.

Meer nieuws

Maria-expositie 'Op weg' in de Sint Cathrien

Oktober activiteiten rond Maria De parochie Maria besteedt in de […]

Geplaatst: 18 september 2023

Open Monumentendagen

Zaterdag 9 september Sint Cathrien - 's-Hertogenbosch 10.00-17.00 uur Dit […]

Geplaatst: 6 september 2023

Pater Titus in de krant (AD / BD)

Vorige week werd pater Titus geïnterviewd door Chris van Mersbergen […]

Geplaatst: 21 augustus 2023

Bossche Bedevaart naar Uden

15 augustus 2023, Maria Tenhemelopneming Op 15 augustus pakten we […]

Geplaatst: 19 augustus 2023