Kerstmis... het hele verhaal - Sint Cathrien 24/25 december 00:00 uur

23 december 2023

Intieme en unieke viering

In de Kerstnacht van 24 op 25 december om 00:00 uur is er in de Bossche Sint Cathrien een bijzondere gebedsviering. Geen traditionele nachtmis, nee, we vertellen het hele kerstverhaal. Meestal hoor je maar een stukje, over de herders of de koningen, maar nooit alles in één keer. Dat gaan wij doen in de Sint Cathrien. We volgen het evangelie van Lucas, Matteüs en Johannes. De Sint Cathrien is de perfecte locatie hiervoor. Het is een echte kerstkerk! Niet alleen door de fraaie kerstgroep,  maar vooral ook door de gigantische schilderijen die er hangen van bijna 5 bij 3,5 meter. Ze zijn tussen 1768 en 1780 geschilderd door Pieter Jozef Verhaghen voor de abdij van Averbode en in 1829 in de Sint Cathrien terecht gekomen. Het gaat om de aanbidding van de herders, de aanbidding van de drie koningen en de kindermoord in Betlehem. Daarnaast zijn er nog enkele kleinere kersttaferelen.

In de Kerstnacht zetten we die schilderijen in het licht. En al rondwandelend vertellen we het hele kerstverhaal. Samen met Koor SOL, Frank en Mariëlle Bosman en Jos van de Ven zingen we kerstliederen.

Meer nieuws

Herenkoor Sint Lambertus bestaat 200 jaar

Op zondag 26 mei viert het Herenkoor van de Sint […]

Geplaatst: 20 mei 2024

De Cathrien-gemeenschap. Een oefening in toevalligheid

Voor het Kringblad,  het contactblad van Gebedskring rond het Sint-Janscentrum, […]

Geplaatst: 18 mei 2024

Expositie "Vertel me wie je bent"

De Sint Cathrien is vanaf 16 mei t/m zondag 26 […]

Geplaatst: 15 mei 2024

"Ik zoek God": 3 bijeenkomsten over Nietzsche

Eeuwenlang hebben we de zin van ons leven afhankelijk gemaakt […]

Geplaatst: 1 mei 2024