Kerstgroep Annakerk West begeleidt kerstwensen Nederlandse bisschoppen

16 december 2023

In 2023 bestaat de kerststal 800 jaar!

Al 800 jaar laat de kerststal zien wat er gebeurde bij de geboorte van Jezus. Acht kerstvideo’s met de Nederlandse bisschoppen brengen de figuren van de kerststal één voor één tot leven. Vanaf zondag 17 december 2023 komt elke dag een nieuwe video online.

Trots

Wij zijn er trots op dat de prachtige kerstgroep uit de Annakerk West, ooit gemaakt door Gerard Héman, de filmpjes begeleid. De dag na de sluiting van de kerk zijn de beelden uit de kast gehaald en werden er fraaie opnamen gemaakt door Daphne van Roosendaal, de vrouw van onze diaken René de Weerd. Zij maakte ook de opnames van de bisschoppen. En diaken René de Weerd speelt de muziek bij de filmpjes: een zelfgemaakte variatie op de Franse Noël Une jeune Pucelle. Ook daar zijn we trots op!

Hier de kalender met het overzicht. Scan de QR-code of ga naar de website Vier.nu.

Te zien in de Sint Cathrien

De kerstgroep is 'live' te bezichtigen in de Sint Cathrien. De kerk is open op zondag 17 december van 19.00 tot 20.30 uur, zaterdag 23 december van 14.00 tot 17.00 uur, zondag 24 december (kerstavond) 20.00 tot 1.00 uur, maandag 25 december (1e Kerstdag) 14.00 tot 16.00 uur, dinsdag 26 december (2e Kerstdag) 14.00 tot 16.00 uur, zaterdag 30 december 14.00 tot 17.00 uur

De kerststal

Op 24 december 2023 is het precies 800 jaar geleden dat de heilige Franciscus van Assisi het initiatief nam tot de eerste kerststal. Hij vroeg daarvoor hulp aan een man die Giovanni heette. De heilige Franciscus zei tegen hem: “Ik wil de herinnering vieren van het Kind dat in Bethlehem is geboren en ik wil zien wat Hij leed als weerloos kind, hoe Hij in de kribbe werd gewiegd en hoe Hij op stro werd gelegd te midden van de os en de ezel.”

Zo begon het. Een kerststal met een os en een ezel bij de kribbe. Tegenwoordig zien we ook Maria en Jozef in de kerststal, de herders met hun schapen, de drie wijzen uit het oosten en de engelen.

Net als de heilige Franciscus kunnen wij zien en meemaken wat er gebeurde bij de geboorte van Jezus. De kerststal maakt ons deelgenoot van het evangelie. “Vanaf onze kindertijd en in elke fase van ons leven”, zegt paus Franciscus, “leert de kerststal ons Jezus te aanschouwen, Gods liefde voor ons te ervaren, te voelen en te geloven dat God bij ons is en dat wij bij Hem zijn.”

 

 

Meer nieuws

Expositie "Vertel me wie je bent"

De Sint Cathrien is vanaf 16 mei t/m zondag 26 […]

Geplaatst: 15 mei 2024

"Ik zoek God": 3 bijeenkomsten over Nietzsche

Eeuwenlang hebben we de zin van ons leven afhankelijk gemaakt […]

Geplaatst: 1 mei 2024

4 en 5 mei: Stilstaan bij vrijheid in Rosmalen

4 mei herdenk je! De herdenking van alle oorlogsslachtoffers is […]

Geplaatst: 25 april 2024

Namen en nummers - Meeleven met Bossche oorlogsslachtoffers

Workshop naambordjes maken in Sint Cathrien In de Tweede Wereldoorlog […]

Geplaatst: 25 april 2024