Lucasavonden: Kerkvaders en de Schepping

20 juni 2024

In 2015 verscheen de encycliek 'Laudato sí' van paus Franciscus. Het is een oproep aan alle mensen van goede wil om op een goede en verantwoorde manier met de schepping om te gaan. De Kerk noemt het goed rentmeesterschap.

Nadenken over de schepping en rentmeesterschap is niet nieuw. Al in de vierde eeuw dachten de kerkvaders Basilius en Ambrosius na over de betekenis van de schepping voor de mens. Soms komen ze tot zeer verrassende inzichten, die we deels ook weer terugvinden in 'Laudato sí'.

Na de Heilige Mis en aanbidding van donderdag 27 juni en 4 juli gaan diaken René de Weerd en classica Wilma Cruts dieper in op de boeiende (denk)wereld van de kerkvaders. De bijeenkomsten vinden plaats in de Lucaszaal van 20.00 tot 21.15 uur.

Meer nieuws

Update project van pater Titus in zijn geboortedorp Akputu

Zo gaat het met de kinderen in Akputu in Nigeria, […]

Geplaatst: 11 juli 2024

Nieuwe cursussen bij de Caharina Academie

Zaterdag 29 juni werd de tweede cursus van de Catharina […]

Geplaatst: 4 juli 2024

300 jaar Bedevaart Den Bosch - Uden, 15 augustus

300 jaar bedevaart Onze Lieve Vrouw ter Linde Dit jaar […]

Geplaatst: 4 juli 2024

Nieuwe ronde Alpha gepland in Empel: najaar 2024

Alpha afgerond in Rosmalen We kijken samen dankbaar terug op […]

Geplaatst: 3 juli 2024