Japa Mala, Tasbih, Rozenkrans

13 oktober 2022

Laatst zei een jongeman tegen me dat hij een rozenkrans had gekocht en vroeg hij me om uitleg. Veel religies kennen een vergelijkbaar gebedssnoer, zoals de Japa mala van de boeddhisten en de Tasbih van de moslims. Een gebedssnoer is het gebed van de herhaling. Bij het bidden van de rozenkrans worden vijf keer tien weesgegroetjes herhaald. Dat schept een band met Maria, die onze noden kent. Al biddend mogen we haar nabijheid ervaren, dat geeft rust en is ons tot steun en troost. Deze vorm van bidden sluit aan bij de eeuwenoude gebedstraditie van Egyptische en Griekse monniken, die dagelijks niets anders deden dan 1000 en 1 keer de naam ‘Jezus’ zeggen en zo aan Hem denken. In zijn eenvoudigste vorm is dat bidden: hetzelfde zeggen en blijven herhalen totdat het in je leeft. Dat gaan we in oktober, rozenkransmaand elke donderdagavond om 19.00 uur in de Landelinuskerk in Empel ook doen. Welkom!

Meer nieuws

Op weg naar Kerstmis

Komend weekend begint de advent. Die is dit jaar op […]

Geplaatst: 27 november 2023

Catharina Academie gaat in januari van start

Iedereen die zich interesseert voor de Kerk van de toekomst […]

Geplaatst: 24 november 2023

Sint bezoekt Sint

Sinterklaas komt op bezoek in de Sint Lambertuskerk op zondag […]

Geplaatst: 16 november 2023

Spaanse onderscheiding voor Wonder van Empel

Groot is de vreugde bij de Empelse parochiegemeenschap. Zij ontving […]

Geplaatst: 16 november 2023