Japa Mala, Tasbih, Rozenkrans

13 oktober 2022

Laatst zei een jongeman tegen me dat hij een rozenkrans had gekocht en vroeg hij me om uitleg. Veel religies kennen een vergelijkbaar gebedssnoer, zoals de Japa mala van de boeddhisten en de Tasbih van de moslims. Een gebedssnoer is het gebed van de herhaling. Bij het bidden van de rozenkrans worden vijf keer tien weesgegroetjes herhaald. Dat schept een band met Maria, die onze noden kent. Al biddend mogen we haar nabijheid ervaren, dat geeft rust en is ons tot steun en troost. Deze vorm van bidden sluit aan bij de eeuwenoude gebedstraditie van Egyptische en Griekse monniken, die dagelijks niets anders deden dan 1000 en 1 keer de naam ‘Jezus’ zeggen en zo aan Hem denken. In zijn eenvoudigste vorm is dat bidden: hetzelfde zeggen en blijven herhalen totdat het in je leeft. Dat gaan we in oktober, rozenkransmaand elke donderdagavond om 19.00 uur in de Landelinuskerk in Empel ook doen. Welkom!

Meer nieuws

Ochtendgebed, maandag 5 december, 7:30 uur, Sint Cathrien

Een bijna donkere kerk, wat kaarsen aan, natuurlijk twee aan […]

Geplaatst: 3 december 2022

Wereldlichtjesdag, 11 december, 18:45 uur, Sint Cathrien

Wereldwijd worden op de tweede zondag van december om 19:00 […]

Geplaatst: 3 december 2022

Kerst Sing-in, zaterdag 17 december, 19:00 uur, Sint Cathrien

Samen zingen is heerlijk! Samen kerstliedjes zingen is nog leuker. […]

Geplaatst: 3 december 2022

Kerst met KISI in Lucaskerk, 24 december, 14:30 uur

Heb jij zin om op zaterdagavond 24 december mee te […]

Geplaatst: 2 december 2022