Bijeenkomsten Kerkvaders en de Schepping

7 februari 2024

Op donderdag 22 februari en 14 maart, van 19:30-21:30 uur, zullen diaken René de Weerd en classica Wilma Cruts dieper ingaan op de boeiende (denk)wereld van de kerkvaders. De bijeenkomsten vinden plaats in de Bouwloods, Torenstraat 16 in Den Bosch.

De kerkvaders denken al sinds de vierde eeuw na over de betekenis van de schepping voor de mens. Soms komen ze tot zeer verrassende inzichten. Voorlopers hierin waren kerkvaders Basilius en Ambrosius. De Kerk noemt dit nadenken ‘goed rentmeesterschap’. Deze inzichten vinden we deels ook terug in Laudato sí. In 2015 verscheen de encycliek Laudato sí van paus Franciscus. Het is een oproep aan alle mensen van goede wil om op een goede en verantwoorde manier met de schepping om te gaan. Hier zullen
diaken René de Weerd en classica Wilma Cruts tijdens de bijeenkomsten uitgebreid bij stilstaan.

U kunt zich voor deze bijeenkomsten opgeven bij secretariaat@sintjandenbosch.nl of
073- 6130314.

Meer nieuws

Catharina Academie: cursus Inleiding Systematische Theologie

Gelovig zoeken naar inzicht ‘Gelovig zoeken naar inzicht,’ is het […]

Geplaatst: 15 februari 2024

Vastenactie

Met Aswoensdag is de Veertigdagentijd weer begonnen. Een tijd van […]

Geplaatst: 14 februari 2024

Praat mee over de toekomst van onze Kerk!

Je bent op 2 maart uitgenodigd in het Sint-Janscentrum in […]

Geplaatst: 14 februari 2024

Eigentijdse Passiemuziek

Op Zondag 3 maart zingt het Collegium Vocale Eindhoven o.l.v. […]

Geplaatst: 14 februari 2024